Cisza - Natura - karpie

Regulamin łowis​ka​ Goplanica

1​.

Wędkowanie na łowisku Goplanica dozwolone jest wyłącznie po zapoznaniu się z regulaminem i opłaceniu zezwolenia na wędkowanie. Wykupienie zezwolenie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

2.

Licencje można wykupić u właściciela lub gospodarza łowiska, po wcześniejszym ustaleniu terminu i stanowiska. Rozliczenie obowiązuje zgodnie z ustaloną rezerwacją. Jeżeli osoba łowiąca lub partner nie przybędzie na łowisko lub chce szybciej zakończyć łowienie, rozliczenie obowiązuje zgodnie z ustaloną rezerwacją ( ustalony czas oraz ilość osób).

3.

Wykupioną licencję należy umieścić w sposób widoczny za przednią szybą wewnątrz samochodu (dotyczy osób przyjezdnych samochodami). Osoby przybyłe w inny sposób winny posiadać licencję przy sobie i okazywać ją osobom upoważnionym do kontroli łowiska.

4.

Niedopuszczalne jest niepoinformowanie któregokolwiek z opiekunów łowiska o przyjeździe na łowisko. DOTYCZY WSZYSTKICH!

5.

Doba liczona jest od godziny 12:00 do 12:00 dnia następnego

6.

Właściciel łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz pozostawione rzeczy, a także zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu.

7.

Na łowisku obowiązkowa jest duża, gruba mata karpiowa o wymiarach od 70 cm x 120 cm, kołyska, podbierak o szerokości min. 1 metra, płyn dezynfekcyjny dla ryb clinik (nie dotyczy wody destylowanej, utlenionej, odkażacza spirytusowego do rąk oraz innych szpitalnych odkażaczy). PRZYKŁAD MAT KLIKNIJ. Osoby niespełniające tych zasad nie zostaną wpuszczone na łowisko lub zostaną z niego wyproszone.

8.

Wszystkie złowione karpie bezwzględnie wracają do wody. Obowiązuje bezwzględny zakaz przetrzymywania ryb w workach karpiowych. Za kradzież ryb grozi postępowanie karne w myśl art. 278 KK

9.

Dopuszczalne jest oznaczanie łowiska jedynie markerami tyczkowymi, umożliwiającymi swobodne przejście żyłki i uniemożliwiającymi splątanie w niego zestawu. 

Bezwzględnie zabrania się stosowania markerów typu H, wszelkiego rodzaju markerów na lince, żyłce itp.

10.

Nęcenie ziarnami jest możliwe tylko i wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym przed przyjazdem na łowisko z gospodarzem łowiska. ZABRANIA SIĘ CAŁKOWICIE NĘCENIA ORZECHEM TYGRYSIM I ZIARNAMI KONOPI.

11.

Wszelkie ewentualne rany i skaleczenia złowionego karpia należy przed wypuszczeniem do wody zdezynfekować.

12.

Można korzystać z łodzi oraz wywożenie zestawów środkami pływającymi łódkami zdalnie sterowanymi, w takiej odległości od brzegu, aby nie przeszkadzać innym wędkarzom.

13.

Wykupując zezwolenie wyraża się zgodę na ewentualne dokonanie kontroli ​zezwolenia, środka transportu i rzeczy osobistych w momencie podejrzenia złamania regulaminu łowiska. W przypadku odmowy kontroli przez osoby prywatne wezwany zostanie uprawniony do tego organ państwowy. Z góry przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

14.

Osoby łamiące regulamin zostaną wydalone z terenu łowiska bez zwrotu opłat i pozbawione możliwości ponownego przyjazdu.

15.

KONTAKT I OSOBY UPRAWNIONE DO KONTROLI NA ŁOWISKU: 

Właściciel ŁOWISKa 

JAROMIR - tel. 608 458 617

Gospodarz ŁOWISKa 

AREK - tel. 660 686 711

Na łowisku zabrania si​ę:

 • #
  Używania plecionek jako linki głównej
 • #
  Używania haczyków typu banan
 • #
  Rozpalania ognisk
 • #
  Wycinania drzew i krzewów
 • #
  Kąpieli w łowisku
 • #
  Urządzania głośnych biesiad
 • #
  Słuchania głośno muzyki zakłócającej ciszę na łowisku
 • #
  Wyrzucania spalonego lub całego węgla drzewnego do lasu

Po zakończeniu łowienia śmieci należy bezwzględnie zabrać ze sobą.

Właściciel Łowiska

Jaromir Mockałło

tel. kom. 608458617

Gospo​darz Łowiska

Arek

tel. kom. 660686711